Laserové dálkoměry DISTO

Laserové dálkoměry DISTO jsou ideálním pomocníkem pro rychlé měření délek až do vzdálenosti 100m. Proč natahovat pásmo, když stačí stisknout klávesu a dosáhnout stejně přesných výsledků. Červený laserový bod ukazuje, kde přesně délku měříte.

Stavaři, projektanti, architekti, soudní znalci, geodeti a další profese již ocenili rychlost
a přesnost laserového měření délek.

DISTO je rozděleno do 5 modelů podle přesnosti a vybavenosti přístroje.

  • DISTO A2 Finančně dostupný a kvalitní od přístroj tradičního výrobce laserových dálkoměrů. Byl zkonstruován pro všechny, kteří potřebují rychle a spolehlivě měřit vzdálenosti až do 60 m s chybou nižší než ± 1,5 mm. Přehledná klávesnice, dobře čitelný displej a konstrukce z odolných a prověřených materiálů jsou hlavními výhodami tohoto přístroje. Samozřejmostí je možnost nastavení počátku měření z přední nebo zadní hrany přístroje. Dálkoměr má zabudovány matematické funkce pro základní výpočty. Zdrojem je 9V baterie, která plně nabitá umožňuje vykonat 5 000 měření
  • DISTO A3 Je-li měření vzdáleností vaší každodenní činností, jistě oceníte dálkoměr Disto A3 vyráběný firmou Leica. Jednoduchá obsluha, přehledný displej zobrazující v jednom okamžiku poslední čtyři naměřené hodnoty, všechny základní měřické a výpočetní funkce, vynikající dosah a přesnost měření, paměť na 19 posledních záznamů – a to jsme jmenovali jen několik vlastností a znaků tohoto přístroje. Velmi praktickou a užitečnou funkcí je vyhodnocení největší a nejmenší hodnoty při měření vzdálenosti průběžným způsobem. Unikátní funkce měření vzdáleností s časovou prodlevou (samospoušť), dává dostatek času na přesné zacílení. Díky svému štíhlému a elegantnímu designu a nízké hmotností (pouhých 145 g) se dálkoměr Disto A3 stane vaším každodenním oblíbeným pomocníkem. V těle dálkoměru vestavěná libela znatelně zpřesňuje práci při měření vodorovných vzdáleností. Maximální dosah bez terče až 80m, s terčem cca 100m, přesnost změřené vzdálenosti ±1,5 mm, možnost měření od 5 cm. Přístroj umožňuje zvolit počátek měření. Zdrojem jsou 2 baterie typu AAA, které plně nabité umožňují vykonat cca 5 000 měření. Při delší nečinnosti se přístroj automaticky vypne, čímž se šetří vnitřní zdroj.
  • DISTO D3 Vestavěný sklonový senzor pracující v rozmezí ±45° dovoluje přesně měřit i šikmé vzdálenosti a to s neuvěřitelnou přesností ±1mm. Jednoduchá obsluha, přehledný displej, který se při snížených světelných podmínkách automaticky podsvítí, všechny základní měřické a výpočetní funkce, vynikající dosah a přesnost měření, paměť na 20 posledních záznamů – to jsou hlavní znaky tohoto přístroje. Multifunkční výklopná koncovka (doraz) zaručuje přesné přiložení přístroje do kouta nebo měření od hran. Díky svým rozměrům, elegantnímu designu a nízké hmotností se dálkoměr Disto D3 stane vaším každodenním oblíbeným pomocníkem. Maximální dosah bez terče až 80m, s terčem cca 100m, přesnost změřené vzdálenosti ±1,5 mm, možnost měření od 5 cm. Přístroj umožňuje zvolit počátek měření. Zdrojem jsou 2 baterie typu AAA, které plně nabité umožňují vykonat cca 5 000 měření. Při delší nečinnosti se přístroj automaticky vypne, čímž se šetří vnitřní zdroj.
  • DISTO A5 DISTO A5 je dálkoměr vhodný pro jakékoliv měření v interiéru či v exteriéru. Hlavními znaky přístroje jsou jeho dokonalý tvar, který spolu s použitým materiálem dovoluje pevné a hlavně bezpečné uchopení přístroje rukou, moderní a odolný design s ergonomicky rozloženou klávesnicí, vynikající přesnost a hlavně bezkonkurenční dosah měření. Multifunkční výklopná koncovka umístěná v základně přístroje umožňuje měřit z koutů místností, od hrany stolu ap. Příslušné adiční konstanty pro měření se nastavují automaticky dle zvolené polohy výklopného členu. Při měření na dlouhé vzdálenosti se z úspěchem využívá vestavěný optický hledáček. Vestavěné funkce (Pythagorova věta, vyhodnocení nejkratší či nejdelší vzdálenosti, plocha, obvod…) jsou přístupné jedním stiskem klávesy. Disto A5 má paměť na posledních 20 měřených hodnot. Se 2 tužkovými bateriemi typu AA změříte až 10 000 vzdáleností. Odolnost vůči okolnímu prostředí.
  • DISTO A6 Všechny charakteristiky a znaky jsou totožné s typem Disto A5; navíc je však dálkoměr vybaven komunikačním rozhraním Bluetooth™, které umožňuje okamžitý bezdrátový přenos měřených hodnot přímo do PC či PDA. Součástí dodávky je i grafický program PlusDraw a výpočetní program PlusXL pro zpracování uložených dat. Se dvěmi tužkovými bateriemi typu AA změříte až 10 000 vzdáleností (při používání přenosu dat přes Bluetooth™ se samozřejmě celkový počet měření snižuje.
                               

 

 

Zpět na úvodní stránku